IERAUGI ĒRCI TUVPLĀNĀ!

Ik gadu maijā, Ērgļu novadā, pulcējas drosmīgie, lai paskatītos acīs briesmām, kuras mums uzglūn ik brīdi atpūšoties dabā. Dalībniekiem ir tā iespēja redzēt to cik viegli ir krist par upuri Latvijas bīstamākajam kukainim, brīžos kad esam neuzmanīgi un gadījumos, kad neesam veikuši praktiskus profilaktiskos pasākumus. Līdz ar sevis izlikšanu par ēsmu ērcēm, divcīņas dalībnieki nododas arī nesteidzīgai Latvijā izplatītākās zivteles ķeršanai. Dienas beigās esam apmierināti ar ieguldījumu nācijas glābšanā, tāpēc ēdiena smaržas ieskauti nododamies dabas baudīšanai.

ĒRČU UN ARĪ KARŪSU ĶERŠANAS ČEMPIONĀTS 2017

NOLIKUMS

SACENSĪBU MĒRĶIS

Veicinās sabiedrības izpratni un izglītošanu par dabas norisēm.

LAIKS UN VIETA

6. maijs, Ērgļu novads, Sidrabiņu ciems, mājas „Tiltiņi”
Pulcēšanās 10:00 pie sacensību vietas
Ierodamies bez mājdzīvniekiem
Sacensību sākums 11:00
Pieteikšanās līdz 3. maijam interneta vietnē - www.erceskarusas.lv

SACENSĪBU DALĪBNIEKI

Piedalīties var jebkurš pilngadību sasniegušais cilvēks, ar vēlmi uz netradicionālām izpriecām. Pirms tam jāparaksta dokuments, kas apliecina, ka katrs pats uzņemas atbildību par sevi un necels nekādas pretenzijas pret pasākuma organizatoriem sakarā ar ērču un karūsu bīstamību veselībai.

SACENSĪBU NOTEIKUMI

Divcīņas pirmā daļa

Ērču ķeršana

Pirms starta dalībnieki tiek pārbaudīti uz ērču esamību. Arī kabatās, lai tur nav iepriekš sagatavoti kukaiņu krājumi. Visiem sacensību dalībniekiem tiek piešķirts drošības kombinezons, krāsaini cimdi un mazs trauciņš. Pateicībā par to, dalībnieks brīvprātīgi ziedo 4.44 EUR. Dalībnieks uz muguras saņem savu kārtas numuru un gatavojas startam. Ērces var ķert ar jebkādām papildierīcēm, vienīgais noteikums, tās jāspēj panest katram pašam. Pēc sacensību starta, vienu stundu, notiek ērču ķeršana, blandoties grupās vai atsevišķi. Pēc finiša signāla visi atkal sapulcējas pie starta, lai insektus salasītu, saskaitītu un uzrādītu tiesnešiem. Pēc rezultāta reģistrēšanas ērces tiek savāktas un nodotas glabāšanā.

VĒRTĒŠANA

Uzvar tas, kurš savācis visvairāk ērču. Pirmā vieta dod vienu punktu, otrā divus utt.

DIVCĪŅAS OTRĀ DAĻA

Karūsu ķeršana

Pirms starta, radošās darbnīcas ietvaros, katrs pats sev sameistaro makšķeri. Par kātu izmantojot lazdas koku, turpat sameklētu.

Pēc starta signāla, dalībnieks pats sev izvēlas makšķerēšanas vietu ap dīķi. Makšķerēšanas laikā to drīkst mainīt, netraucējot citus dalībniekus.

Zivis sacensību laikā iebarot aizliegts, izmantot drīkst jebkāda veida pludiņmakšķeri vai gruntsmakšķeri. Zivis jāuzglabā un uz skaitīšanu jānes dzīvas. Jāmakšķerē no krasta bez iebrišanas.

VĒRTĒŠANA

Uzvar tas, kurš izvilcis visvairāk karūsu. Pirmā vieta dod vienu punktu, otrā divus utt.

Pēc sacensības mazākās karūsas tiek atlaistas paaugties, bet lielākās tiek gatavotas žāvēšanai sacensību neformālajā daļā.

UZVARĒTĀJU NOTEIKŠANA

Tas, kurš divcīņā uzrādījis vismazāko punktu skaitu iegūst pirmo vietu . Citiem vārdiem sakot, uzvar tas cilvēks, kurš noķēris visvairāk ērču un arī karūsu. Apbalvošana.

Uzvarētājs iegūst vētrainus aplausus un mūžīgu cieņu no kolēģu puses kā arī kausu, kas apliecina viņa drosmi, izturību un dzimtenes mīlestību.